Kuljettajien lähtöluettelot Seinäjoen osakilpailuun

Kuljettajien lähtöluettelot Seinäjoen osakilpailua varten ovat valmistuneet. Listalle saatiin eilen maanantaina 15. tammikuuta mielenkiintoiset lisäykset, kun Ruotsista Harrin veljekset Emil ja Filip ilmoittautuivat mukaan Pro-luokan kilpailuun. Seinäjoen osakilpailuun lauantaiksi 20. tammikuuta on ilmoittautunut yhteensä 90 kuljettajaa.

Luokka SM Pro

Nro Nimi Kerho Kelkka
10 Olli Alatalo OSMK Ski-Doo
15 Marcus Dorsch SWE Ski-Doo
25 Roy Ylä-Onnenvuori P-HMKK Lynx
31 Emil Harr SWE Lynx
34 Juha Haapamäki KauhMK Lynx
35 Jonas Laakkonen OSMK Arctic Cat
43 Topi Posti PCMK Polaris
48 Pekka Alatalo OSMK Ski-Doo
55 Tomi Laitinen LaMK Polaris
110 Simon Lundström SWE Lynx
112 Jarno Hietalahti EtMK Ski-Doo
119 Emil Sundvisson SWE Polaris
137 Ole-Herman Hagen Sjøgren NOR Lynx
148 Filip Harr SWE Lynx
168 Pieti Puhakka KMC Polaris
227 Jere Tynkkynen I-SMoKe Lynx
259 John Stenberg SWE Lynx
286 Marius Ulriksen NOR Ski-Doo
299 Ville Sarkkinen LaMK Lynx
399 Juuso Loukko KauhMK Lynx
463 Mikko Osmo KauhMK Lynx
555 Eetu Karjalainen VRC Arctic Cat
722 Joonas Keskiaho LaMK Lynx
827 Sami Huttunen LaMK Lynx
Luokassa on kilpailijoita 24 kpl

Luokka SM Pro Lite

Nro Nimi Kerho Kelkka
17 Joni Komulainen SoMoKe Arctic Cat
22 Frans Forsell Kitee-MC Polaris
23 Pasi Kurkela K-SMK Lynx
29 Oskari Hyvärinen LaMK Lynx
32 Arttu Svärd KauhMK Polaris
42 Aapo Savela OSMK Lynx
44 Jani Hekkala PCMK Lynx
52 Anton Päkkilä OSMK Ski-Doo
56 Juha Syrjämäki E-PMoKe Lynx
58 Axel Johansson SWE Lynx
66 Tom Forsell Kitee-MC Polaris
70 Ismo Pätsi KuusMK Polaris
76 Tuure Säkkinen KuusMK Polaris
82 Juho Virmakoski KiMK Arctic Cat
84 Joona Marin SiiVe Polaris
88 Tony Honkanen IMK Arctic Cat
93 Niko Aho KeMot Lynx
98 Kari Nykänen VRT Arctic Cat
102 Martin Mjelde Muller NOR Ski-Doo
103 Toni Beranger IMK Lynx
113 Jomi Sonkamuotka OSMK Arctic Cat
135 Antti Nevalainen PCMK Polaris
151 Antti-Jussi Hyvönen VRC Arctic Cat
184 Aki Pietilä OSMK Polaris
198 Harri Hintsala LaMK Arctic Cat
199 Tero Kuivalainen LaMK Lynx
814 Lasse Ruotsalainen SiiVe Lynx
911 Aleksi Rehu OSMK Arctic Cat
Luokassa on kilpailijoita 28 kpl

 

Luokka SM Junior 14-16

Nro Nimi Kerho Kelkka
39 Jarno Tenhunen LaMK Lynx
44 Tino Honkanen IMK Arctic Cat
49 Otto Hyvärinen LaMK Lynx
77 Hermanni Aitto-oja OSMK Lynx
166 Joona Lahtela KeMot Ski-Doo
822 Matti Reinikainen I-SMoKe Lynx
888 Mico Peltomäki KePoMoKe Lynx
Luokassa on kilpailijoita 7 kpl

 

Luokka Suomen Cup Junior 11-14

Nro Nimi Kerho Kelkka
7 Emil Hertèn J-PMK Lynx
66 Oliver Jaakola LaMK Lynx
79 Sammeli Laitinen LaMK Lynx
99 Jesse Mattsson PCMK Lynx
100 Oscar Nikula PCMK Polaris
868 Oskari Laamanen I-SMoKe Arctic Cat
Luokassa on kilpailijoita 6 kpl

 

Luokka Suomen Cup Naiset

Nro Nimi Kerho Kelkka
87 Linn Sjöberg J-PMK Lynx
89 Taru Kylmälä LaMK Lynx
99 Noora Kursu LaMK Lynx
164 Netta Pekkala LaMK Arctic Cat
348 Carolina Wärn KartMK Lynx
713 Marika Lönnvik KePoMoKe Lynx
Luokassa on kilpailijoita 6 kpl

 

Luokka Kansallinen Junior 7-11

Nro Nimi Kerho Kelkka
6 Kimi Komulainen SoMoKe Arctic Cat
48 Luka Tukiainen KMK Yamaha
70 Otto Tukiainen KMK Yamaha
200 Thelma Nikula PCMK Yamaha
306 Veeti Loukko KauhMK Arctic Cat
Luokassa on kilpailijoita 5 kpl

 

Luokka Kansallinen Harraste

Nro Nimi Kerho Kelkka
13 Teemu Honkasalo P-HMKK Arctic Cat
15 Juha Pöytälaakso E-PMoKe Lynx
45 Toni Honkala P-HMKK Arctic Cat
47 Jani Ojakoski OSMK Ski-Doo
57 Juha Jaakkola E-PMoKe Lynx
91 Tuomas Jaakkola E-PMoKe Lynx
717 Miika Hettula EtMK Arctic Cat
800 Teemu Savolainen HeMK Lynx
969 Jaakko Mäkynen E-PMMK Arctic Cat
Luokassa on kilpailijoita 9 kpl

 

Luokka Kansallinen Veteraanit

Nro Nimi Kerho Kelkka
56 Juha Syrjämäki E-PMoKe Lynx
73 Esa Polvinen VRC Lynx
610 Osmo Määttälä KePoMoKe Lynx
641 Reijo Ylä-Onnenvuori P-HMKK Lynx
666 Jukka Lehto LaMK Polaris
Luokassa on kilpailijoita 5 kpl

 

Lähde: www.kisainfo.net

2018-01-16T11:10:31+00:00